Subscribe:

Ads 468x60px

Cumartesi, Eylül 10, 2011

Burs İptal Nedenleri?

Burs İptal Nedenleri?
Başbakanlık bursunun iptal nedenleri çeşitli sebeplerden olabilir.Burs ve krediye başvurunuzdaki bilgilerinizi yanlış belirtirseniz burs alacak özellikler sizde olsa bile size öğrenim kredisi çıkacaktır.Çünkü KYK daki bir madde aynen şöyle diyor başvururken yalan bilgi beyan edenlere burs ödemesi yapılmaz.
Böyle bir durum ile karşılaşmamak için özellikle babanızın iş durumunu, sigorta bilgilerini doğru girmeye özen gösterin.Bursunuzun kesilmemesi için derslerinizden başarılı olmanız gerekiyor.

Eğer yıl sonunda 3 dersten fazla zayıfınız olursa (minimum 4) bursunuz öğrenim kredisine dönüşecektir.Ama isterseniz öğrenim kredisi almamak için dilekçe gönderip almayı istemeyebilirsiniz.
Eğer zayıflarınızı
 4 dersten aşağıya düşürüseniz örneğin 5 dersten kaldınız ama 3 ünü kurtarmayı başardınız ise KYK ya bir dilekçe yazıp burs almaya devam edebilirsiniz.

Bursun bir diğer kesilme sebebi ise üniversitede almış olduğunuz disiplin cezası olabilir.Neden olabilir diyorum çünkü her ceza bursun kesilmesine neden olmaz.15 gün almış olduğunuz bir uzaklaştırma cezası sebebiyle bursunuz iptal ettirilemeyebilir.
Bursun size çıkması ile herşey bitmez asıl bundan sonra dikkat etmeniz gerekecek.Unutmayın ki 4 dersten
kalırsanız bursunuz hemen iptal edilmez yaz okulu,bütünleme sınavlarına da girdikten sonra durumunuz netleşir.
Her yıl sonunda öğrenci işleri tarafından notlarınız KYK na gönderilir ve onlarda gereken işlemleri uygularlar. 

225 yorum :

«En Eski   ‹Eski   1 – 200 / 225   Yeni›   En yeni»
erdem dedi ki...

bende tam sınırdayım 3 dersten kalmışım.

dilaver dedi ki...

hocam ben dönem uzattım bursum krediye dönüştü dilekçe mi göndermem gerekiyor?

admin dedi ki...

evet dilekçe göndermen gerekiyor

Adsız dedi ki...

bana başka bi yerden burs çıktı ancak kyk bursumu iptal ettirmem gerekçesi ile. Şöyle bir durum var bursun miktarı çok güzel ama 3.5 ortalama istiyor ve kendime ne kadar güvensem de kaybetmekten korkuyorum. Eğer diğer bursu kaybedersem KYK bursumu tekrar alma ihtimalim var mı?

admin dedi ki...

hayır bursu kaybedersen kyk bursunu tekrar alma hakkın olmaz.

Adsız dedi ki...

ARKDŞLAR BEN 2 YIL ÖNE BURS ALYORDUM ÜNİYİ BRAKTIM ŞİMDİ BAŞKA ÜNİDE OKUYORUM AMA NE BURS ÇIKTI NE KREDİ NEDE KATKI.YOKSA BURSUM KREDYE DÖNÜP DEVAMMI EDİYOR

Adsız dedi ki...

burs iptal olmaması için ders sayısı kaçtır

Adsız dedi ki...

burs iptal olursa öğrenim kredisine mi dönüşüyor?

Adsız dedi ki...

Ben bu sene başvuru yaptım sonuç sayfasında GIRIŞ YİLİ YADA SİNİF HATASI diyo. Bu nedenle kredi çıktı. Bunu düzeltmem mümkün mu ?

Adsız dedi ki...

bir an önce doğru bilgileri durumunu anlatan dilekçe ile birlikte kyk adresine mektupla gönder

Adsız dedi ki...

BENİM BURS İPTAL NEDENİM BURS VEYA KREDİ TAHSİS YAZIYO BU NE DEMEK OLUYO

admin dedi ki...

daha önceden öğrenim kredisi alırken iptal etmişsin o yüzden öyle yazıyor.

Enes dedi ki...

ortak derslerde etkiliyo mu ?

Enes dedi ki...

ortak derslerden kalınca burs iptal edilir mi ? yani normal dersler gibi mi onlarda ?

admin dedi ki...

evet aralarında bir fark yok.

Adsız dedi ki...

Bursun kesilmemesi icin gereken min ortalamanın
2.7 ye yükseltildigi söyleniyor.Bu bilgi dogru mudur ?

Adsız dedi ki...

3 dersten kalınca iptal oluyo mu burs

Adsız dedi ki...

bide bu burs tam ne zaman iptal oluyo mesela bu sene üç dersten kaldım bursu yazın alıp seneye mi iptal olcak yada yazın direk iptal mi oluyo

admin dedi ki...

3 dersten kaldıktan sonra eğer bütünleme veya yaz okulunda da geçemez isen bursun iptal edilir öğrenim kredisi olarak devam eder.

Adsız dedi ki...

admin bişey sormak istiyorum.mesela diyelim benim bursum yandı ve bir dönem öğrenim kredisi olarak aldım.daha sonra o derslerimi verip tekrar burs kazanma hakkım doğdu.ozaman o öğrenim kredisi olarak almış olduğum kısımda burs olarkmı sayılıyor yoksa o bir dönemlik kısmı borç olarak ödeyecek miyim devlete ?

admin dedi ki...

hayır öğrenim kredisi olarak kalacaktır...

Adsız dedi ki...

yüksek lisans öğrencisi olarak kyk dan burs alıyorum. fakat bu sene çalıştığım hoca’nın Tübitak’tan projesi çıktı. ve bende bu projede görev alacağım için Tübitak bir miktar burs verecek. bu durumda KYK’dan almış olduğum bursum kesilir mi? veya kestirmem gerekir mi? bilgilendirirseniz sevinirim

admin dedi ki...

büyük ihtimalle kesilmez bekleyip göreceksin...

S.tlk dedi ki...

ben öğrenim kredisi alıyorum okuluma bu dönem 2.öğretim parası yatırmadım kredim bu dönem kesilmedi seneyede yatırmasam kesilir mi ... bide bu sene sınava girdim büyük ihtimal başka bölüm yazacam o zaman öğrenim devam ediyor mu sayın hocam

mrtbyn dedi ki...

hocam benim ilk dönem alttan 3 dersim var ama harf notu DC ikinci dönemde 1 2tane kalacak gibi bu durumda burs kesilir mi yoksa kesilmesi için derslerin harf notunun FF mi olması gerekir

egitim24 dedi ki...

3 Dersten başarısız olmanız durumunda bursunuz Öğrenim kredisine dönüştürülür.Kesilmesi için harf notunun FF olması gerekiyor

davut dedi ki...

benm farklı bir sorum var.. başbakanlık bursu alıyorum ve babamdan kalan sigortayı kullanıyorum. yaazın otelde çalışmak istiyorum ama onlar da sigortasız eleman çalıştırmıyorlar.. eğer sigortamı yatırırllarsa bursum iptal olur mu?

egitim24 dedi ki...

Sigortalı çalıştığın tespit edilirse ki edilir o zaman bursun iptal edilecektr.

hazal dedi ki...

Ben 1. sınıf öğrencisiyim 2. sınıftaki arkadaşlar gözümü korkuttu eğer ilk sene 2 alttatn dersin varsa bursun kesilir bizimki de kesildi filan dediler. Ben de inandım tabi yapacak bir şey yok yaz okuluna yaptım kaydımı ama sadece kaldığım bir ders yaz okulunda açılmıştı. Bursum iptal olur mu?

egitim24 dedi ki...

2 dersten kalmanız durumunda bursunuz iptal edilmeyecektir.İptal edilmesi için en az 3 dersten kalmış olmanız veya dönem uzatmanız gerekiyor.

Adsız dedi ki...

ben başbakanlık bursu alıyorum. yazın 3 aylığına part time sigortalı bir işte çalışıcam ve sigortayı zorunlu tutuyorlar acaba bursum yanar mı ?

egitim24 dedi ki...

evet iptal olacaktır.

Adsız dedi ki...

ikinci kez kyk yurt başvurusu yaptım bursum vardı bu yüzden istemiyorum seçeneğini tıkladım bursum kesilir mi

egitim24 dedi ki...

hayır kesilmez

Tuğba Kurt dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Tuğba Kurt dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Tuğba Kurt dedi ki...

günlük sigortalar bursun iptal olmasına neden olur mu

egitim24 dedi ki...

günlük sigortalarda bursun kesilmez kesilmesi için en az 6 ay çalışmış olman gerekmektedir.

irem ayça kavaklıoğulları dedi ki...

bn sadece yazın haftasonları sigortalı b işte çalışırsa mbursum kesilir mi ?

Adsız dedi ki...

ben birinci sınıfım admin alttan beş dersim var bunların 3 kredisiz 2 si kredili kredisizler yüzünden kesilirmi ?

egitim24 dedi ki...

kesilebilir 4 ders ve daha fazla olunca bursunuz öğrenim kredisine dönüşecektir.

taner dedi ki...

yazın 1 aylığına bi şirkette işe girdim ama bursu kaybetmek istemiyorum yatırmak zorunlu diyolar bi aylığına veya 45 günlüğüne yatırılan sigortadan dolayı bursum kesilir mi yada krdiye dönuşurmu yada hiçbirini alamaz mıyım

Adsız dedi ki...

ben de bir bucuk aylıgına bır işe gırdım fakat sıgorta yapmadan calıstrmıyorlardı temmuzun on dokuzunda sıgorta gırısım gozukuyor ben onu ıptal ettırsem bursumu ıptal olmaktan kurtarabılır mıyım ?

Adsız dedi ki...

ben unıverste 1. sınıfı katkı kredısıyle bıtırdım. devlet bursuna basvurmustum ama cıkmadı. sadece katkı kredısı cıkdı.suan 2. sınıfa gectım. fakat tekrar devlet bursuna basvursam suan aldıgım katkı kredısı kesılırmı ? yanı devlet bursunun sonuclarına kadar ?

egitim24 dedi ki...

Hayır katkı krediniz kesilmez.

egitim24 dedi ki...

Sigorta girişi yapılınca bursun kesilme ihtimali yüksek fakat sigortanı iptal ettirmen bir şeyi değiştirir mi onu bilemiyorum en mantıklısı kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğünü araman.

Adsız dedi ki...

Birinci sınıfım, dört dersten kaldım ama yaz okulunda ikisini verdim. Ortalamam 1.80 in altında yine de. Bu durumda bursum kesilir mi? Okulum kyk ya başarısız öğrencileri 2.sınıfın sonunda bildiriyor.. Kafam karıştı yardımcı olun lütfen

egitim24 dedi ki...

Dönem uzatmanız durumunda bursunuz iptal olacak ve öğrenim kredisine dönüşecektir.

Adsız dedi ki...

Dönem uzamış olmayacak ama.. Alttan en fazla 10saat ders alıp yükseltebiliyoruz. Kyk ya ikinci senenin sonunda bilgi verildiği yazıyor ayrıca. Burs sadece alttan üç ders kalması durumunda kesilmiyor muydu? Ağırlıklı genel not ortalamasına göre mi kesiyor?

egitim24 dedi ki...

Dönem uzatmanız durumunda da burs kesiliyor diye biliyorum.

Adsız dedi ki...

Pek anlatamadım sanırım. Yine de teşekkürler

Adsız dedi ki...

lisansüstü öğrencisiyim. burs alıyorum. bir dersten kaldım ve not ortalamam 2.30. bursum kesilir mi

Adsız dedi ki...

lisansüstü dönem uzamasında kyk bursu kesilir mi. İşin ilginç tarafı kredi tamamlandığı halde fazladan kredili ders var. bu ders silinmiyor ve başarı puanım 2.40. Burs kesilecek midir

Adsız dedi ki...

Ben 2. sınıfa geçtm. 1 sene boyunca karsılıksız burs aldım. 2. senemde başka bir yerden daha burs alsam kyk bursum kesilir mi?

egitim24 dedi ki...

Hayır kesilmez.

Adsız dedi ki...

Merhaba ben 3. seneme giriyorum ilk sene burs aldım ama derslerdeki başarısızlığımdan bursum kesildi krediye dönüştü. yönetmelikte hiç bir şekilde geri verilmez yazıyor ama siz dilekçeyle geri alabilirsiniz demişsiniz.şimdi ben dilekçe yazıcam da nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor ve hangi tarihlerde göndermem gerekiyor

egitim24 dedi ki...

Eğer başarısız derslerinizi tekrar başarılı hale gelirseniz dilekçe yollayabilirsiniz aksi takdirde tekrar bursa dönüşemez.

Adsız dedi ki...

Merhaba ben bu sene yeni üniversite kazandım.burs başvurusu yaptım.bi daha hazırlanmak istiyorum.burs çıkması halinde kaydımı dondurursam bursum kesilir mi.

Adsız dedi ki...

bütün kaldığım dersleri verdim ortalamam da 2.5 peki dilekçeyi ne zaman vermem gerekiyor

egitim24 dedi ki...

Bugün bile yollayabilirsiniz dilekçenizi Ankara Kredi ve Yurtlar Kurumuna gönderin ayrıca tekrar burs a dönmüş olabilir o yüzden öncelikle şu adresten kontrol edin;

http://www.kyk.gov.tr/web/Yurtkur/ogrenimOdemeParametreGiris.do

egitim24 dedi ki...

Evet bursun kesilecektir.

Adsız dedi ki...

Peki gelecek sene başka bölümde okursam bursum gelebilir mi.yada devam etmesi için ne yapmalıyım.

egitim24 dedi ki...

En doğrusu Telefon etmen olacaktır daha sağlam bilgilere ancak o şekilde ulaşabilirsin.

Adsız dedi ki...

Ya simdi bi demişiniz 3 dersten kalirsan burs keslr,bide 4 drstn kalrsan keslr.3 mu 4mu ?

Adsız dedi ki...

Merhaba,benim yaklaşık yaz ayından 2 aylık sigortam var,ve kyk bursuna başvurdum,geçen sene kredi çıkmıştı ama almamıştım,bu sene tekrar başvurdum ama yazın yatan sigortam bursun çıkmasını etkiler mi?

frt dedi ki...

veteriner fakültesi 5 sınıf öğrencisiyim ilk dönem iki ikinci dönem iki olmak üzere 4 dersim kaldı dönem sonu final ve bütler yıl sonunu aşıyor acaba bursum kesilir mi

frt dedi ki...

veteriner fakültesi 5.sınıf öğrencisyim ilk dönem iki ikinci dönem iki olmak üzere 4 dersim kaldı bu dönem finel ve bütünlemeler yıl sonunu aşıyor acaba bursum kesilir mi

egitim24 dedi ki...

bütünleme ve finaller bitmeden bursunuz kesilmez ne zaman biteceği önemli değildir.

ALİ dedi ki...

BEN LİSANS ÖĞRENCİSİYİM HAZIRLIGI TEKRAR EDİYORUM. GECEN YIL BURS ALIYORDUM HERHANGİ Bİ BASVURUDA BULUNMAM GEREKİRMİ KREDİYİ ALMAK İÇİN

baby dedi ki...

mrb bn kyk ya burs basvurusu yaptım baska bı kuruma da yapacağım ve kesın çıkacak o çıkınca kyk kazansam bile iptal ederler mi

Adsız dedi ki...

Bana bi vakiftan burs cikti iki aydir aliyorum kykdanda karsiliksiz burs cikti vakiftan burs aliyorum diye kyk bursum iptal edilir mi

egitim24 dedi ki...

Hayır iptal edilmez başka bir kurumdan burs almanız başbakanlık bursunun iptal olmasına neden olmayacaktır.

sezer bozkurt dedi ki...

hocam ben 2. sınıfta 1.79 ile sınıf tekrarına kalmıştım o sene aynı zamanda bursa başvurdum ve bana burs çıktı 2011 den beri de almaya devam ediyorum şuan ortalamam 2.23 ve bu ay bursum yatmadı krediye döner diyo bazı yerlerde okudum ama o konuda da bir bilgim yok acaba neden kesilmiş olabilir(sezer__tuba@hotmail.com mail atarsanız sevinirim)

egitim24 dedi ki...

Eğer burs olmazsa bile öğrenim kredisinin hesabınıza yatmış olması gerekiyor.Eğer dönem uzatırsanız bursunuz kesilecektir.Burs iptalinin bir diğer sebebi de sigortalı bir işte çalışmış olmanız ve bursa başvuruken verdiğiniz bilgilerde yanlışlığın fark edilmesi olabilir.

Adsız dedi ki...

kykdan burs çıktı ama bir dernek var kykdan burs çıksa da onlar da burs vermeyi kabul ediyorlar ama kyk bu durumda bursumu keser mi?

Adsız dedi ki...

bursun kesilmesi nasıl oluyor ben birinci sınıf ögrencisiyim ilk dönem kac dersten kalırsam bursuö kesilir ? ff le kalmıyorum ama tam olarak ne gelicegini bilmiyorum ama ff dısında bi not olucak bursumu kaybedermiyim ?

Adsız dedi ki...

kyk iki yerden burs alınca bursmu iptal eder mi???

Adsız dedi ki...

ben birinci sınıfım yukarıda yorumlarda en az 3 dersten kalmak gerektigini söylemissiniz bursun iptal olması icin peki , 1. dönem 3 dersten kalıncada kesiliyomu yoksa yaz okulana veya 2. dönemin ortalamasına mı bakıyorlar lütfen cevap verebilrimisiniz?

egitim24 dedi ki...

1 dönem 3 dersten fazla dersten kalırsanız diyelim 4 dersten kaldınız eğer bütünleme sınavında veya yaz okulunda o derslerden en az birini veremez iseniz bursunuz kesilecektir.

egitim24 dedi ki...

hayır iptal edilmez.

Adsız dedi ki...

ben kykyı aradım biri çıktı iptal eder dedi biri iptal etmez dedi ben de kararsız kaldım teşekkürler

Pakize Çil dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

lütfen admin yardım edin!!! geçen yıl burs çıktı yarı dönemde okulu braktığım için bursum devam etti 2013 ocak ayında kesileceğini söylediler hesaba baktığımda ocak ayınında burs olarak yattığı görünüyor ne yapmam gerek

Adsız dedi ki...

lütfen admin acil cevap.!!! geçen yıl burs almaya hak kazandım fakat yarı dönemde okulu braktım bursum devam etti bursun ocak 2013 te kesileceğini söylediler fakat baktığımda ocak ayının da burs olarak yattığı görünüyor ne yapmam lazım.

Didem dedi ki...

Lutfen bırı cevap yazsınn... Bırıncı sınıfım 4 tane DC notum var hıc ff yok ve notlarımın ortalaması 2.20. Kyk bursu alıyorum sımdı benım bursum kesılecek mı bu DCler yuzunden yoksa bütlere gıreyım yukselteyım mı

egitim24 dedi ki...

Hayır Didem Hanım. Bursunuzun kesilmesi için notlarınızın DC değil de FF veya FD olması gerekiyor. Çünkü ancak bu notlar "zayıf" olarak değerlendiriliyor.

Adsız dedi ki...

Bursumun kesilmemesi icin donem donemmi bakiliyor 1 donem 3 2 donem 3 olursa bursum gidermi

egitim24 dedi ki...

dönem dönem değerlendiriliyor bir dönem sonunda en az 4 zayıf olduğu takdirde burs öğrenim kredisine dönüşür.

Adsız dedi ki...

dd ve dc lerim var acaba bursum ilk dönem kesilir mi yoksa bu yıl alır mıyım acil cevap admin sana göre bütlere giricem

Adsız dedi ki...

mrhb 2 tane ff dersm ve 4 tane dd dersm kaldı bütünlemelerde ff lrmı vereblyrm ama dd lrmı sınava grmdgmz ıcın veremyr normal bursum kredye donermı?

Adsız dedi ki...

Mrhb normal burs alıyorum 2 dersden ff ve 4 dersdende dd notum var ff olan notlarımı bütlere girip verebilirim ama dd lrden grme gibi bi şansım olmadıgı için veremicem bursum kredye dönermi?

egitim24 dedi ki...

bursunuz kesilmez kesilmesi için derslerden kalmış olmanız gerekir dd ve dc şartlı geçmenizi sağlayan notlardır.Tabi eğer dönem uzatmamışsanız çünkü o zaman dd ve dc ile de kalıyorsunuz. Eğer dönem notun iyi ise bütlere girmene gerek yok bursun kesilmez.

egitim24 dedi ki...

ff olan derslerini geçersen senin için sıkıntı olmaz ayrıca dd şartlı geçmeyi sağlar fakat dönem notunun belirlenen sınırın üzerinde olması gerekir.

Adsız dedi ki...

merhabalar.. Bu yıl birncı sınıf ogrencısıyım ve burs almaktayım. Ustten bır tane ders almıstım ve devamsızlıktan f2 ıle kaldım ve bu transkırıptımde 1. Yarıyıl ve 3. Yarıyıl gozukuyor. Notlarm c1, d2, d2, d1, d1, f1, c1, e ve transkrıpte akadmık ortlamam 1.30 yuzluk sıstemde 57.14. Yarıyıl akadmk ortalamam ıse 1.42 gozukuyor. Acaba ustten drs aldgım ıcın mı 4luk sıstemde bu kadar dusuk gosterıyor

egitim24 dedi ki...

Üstten ders almanın etkisi olabilir yine de daha detaylı araştırmanı öneriyorum.

Adsız dedi ki...

Merhaba. Yorumları okudum sürekli aynı sorular gelmiş ben de aynı şeyi soracağım fakat sadece teyit etmek amaçlı. Benim 2 tane FF, 1 tane DC notum var. Ödev notu henüz girilmediği için ortalamaya dahil olmamış bir notum daha olmasına rağmen GANO'm 2,57. Anladığım kadarıyla bu şekilde bursum kesilmiyor. Peki bu notlar çerçevesinde 2. dönem kaç zayıf getirirsem bursum kesilir? Başka bir sorum daha olacak. Polislik sınavı için tekrar YGS'ye gireceğim eğer kazanırsam bursum yıl sonunda mı kesilir yoksa yazın da burs alır mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Adsız dedi ki...

admin alttan 3 ders olunca mı kesiliyor bu burs dört ders olunca mı net bişey sole ya hem en az dört diyosun hemde 3 olursa kesilir diyosun bu ne yaman çelişki simdi benim ilk dönemden 3 tane alttan geliyo depside dd kesilecek mı

egitim24 dedi ki...

4 ders olunca kesilir.

egitim24 dedi ki...

ikinci dönem iki tane ff getirirsen kesilir.

eda dedi ki...

ben hazırlık sınıfı öğrencisiyim, sene sonnda hazırlıktan kalırsam ve eylül ayındaki muafiyetten gecersem bursum kesilirmi?

Adsız dedi ki...

mrb arkadaslar ben sadece 1 dersten kaldım ama not ortolamam 2.40 , 2.70 altında olursa kesılır dıyolar dogrumu lutfen cevaplayın...

egitim24 dedi ki...

hayır kesilmez.

zeynep dedi ki...

merhaba ben üniversite 1.sınıftayım burs kazandım ama birinci dönem 3 yada 4 ders bıraktım 4 ders bırakmışsam bursum kesilir mi yoksa ikinci dönemin sonunda mı kesilir?

egitim24 dedi ki...

Hayır bursun kesilmesi yıl sonunda gerçekleşir, dönem sonunda değil.

zeynep dedi ki...

Yukarıdaki bir soruda dönem dönem değerlendiriliyor demişsiniz?

egitim24 dedi ki...

Yukarıdaki soruya verilen yanıt farklı bir nitelikte. Dikkat ederseniz soruda "birinci dönem 3, ikinci dönem 3 zayıfım olursa" gibi bir ifade var. Bursun kesilmesi için iki dönemin toplamı alınır. Yani birinci dönem dört zayıfınız varsa ikinci dönem yoksa yine de bursunuz kesilir.

zeynep dedi ki...

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Adsız dedi ki...

Ben bir dersten kaldim ama yinede donemim uzuyor acaba bursun gidermi?

Adsız dedi ki...

Merhaba benim 1 tane dersim kaldi ama yinede donemim uzuyor acaba bursum kesilir mi ? Lutfen cevaplarsaniz sevinirim

egitim24 dedi ki...

dönem uzatmanız bursunuzun kesilmesine sebep olacaktır.

Adsız dedi ki...

merhaba.ben hemsırelık ögrencsym 3 dersten fazla dersten kalınca bursum kesilck dıye bılıyorum bnde 3 dersin toplam kredı sayısı önemli mi.bır tane alttan dersim var bu derste 16 kredilik bursum kesilirmi?

egitim24 dedi ki...

kredi sayısının bir önemi yok 4 dersten itibaren başarısız olunca burs kesiliyor.

egitim24 dedi ki...

burs kesilmesi sene sonunda olur

Adsız dedi ki...

BEN BU DÖNEM 6 DERSTEN DC İLE KALDIM BÜTÜNLEMEDE DE DC Lİ DERSLERİMİ VEREMEDİM SENEYE KYK BURSUM KESİLİR Mİ?

egitim24 dedi ki...

gelecek yıl 1.dönemden itibaren bursun kesilecektir.

Adsız dedi ki...

merhabalar .. ben okuyorum ancak şu an memur oldum .. karşılıksız aldığım bursa artık ihtiyaç duymuyorum .. bunu iptal ettirmem gerekiyor .. ne yapmalıyım ? teşekkürler..

ADSIZ dedi ki...

SENEYE 6DERSİMİ VERİRSEM BÜYÜK İHTİMAL VERECEM TEKRAR BURS ALMAYA DEVAME DEBİLİR MİYİM?

egitim24 dedi ki...

Öncelikler böyle duyarlı olduğunuz için sizi tebrik ederim. Şu adrese durumunuzu anlatan bir dilekçe gönderebilirsiniz.
AYDOĞMUŞ SK. NO:4 KURTULUŞ / ANKARA
Aslında sigortalı çalışıyorsunuz bu durumda kendiliğinden de iptal olmuş olabilir. Size burs olarak ödeme yapıldığından emin misiniz belki de öğrenim kredisine dönmüştür.

ADSIZ dedi ki...

DC OLAN 6 DERSİMİ SENEYE VERİRSEM TEKRAR BURSU KALDIĞI YERDEN ALMAM MÜMKÜN MÜ?

mehmet dedi ki...

ben 3.sınıf öğrencisiyim 2.sınıfın 2.döneminde 1 dersten kaldım 3.sınıfında ilk döneminden 3 dersten kaldım benim bursum bu ilk dönemin sonunda mı kesilir yoksa yaz okulundan sonra mı değenlendirilir.

Adsız dedi ki...

ben 1. sınıf öğrencisiyim 1 tane fd dersim var fakat bizde dc notuda basarısız sayılıyo sartlı gecme yokmus cc basarılı sayılıyo bu fd dersimden dolayı bursum kesilirmi? yaz okulunda dersimi kurtarırsam bursum devam edermi?

egitim24 dedi ki...

bursunuzun iptal olması için 4 tane dersten başarısız olmanız gerekiyor anladığım kadarıyla sizin sadece 1 dersiniz fd bursunuz iptal edilmeyecektir.

Adsız dedi ki...

ben 2. sınıf öğrencisiyimbu sene burs almaya başladım 3 tane desten kaldım bu dönum ama ortalamam 2 nin ustünde ikinci dönemde yine zayıfım olsa 4 yada 5 zayıf olsa iki dönemdeki zayıfların toplamı ama yaz okulunda versem 3 tanesi kalsa ama sınıf geçsem yaz okulu sonuçlarına bakılmadan kesilirmi 4 zayıf olursa dönem sonunda

egitim24 dedi ki...

bursunuz yazın okulunun sonunda kesilir.

Adsız dedi ki...

Merhaba bende burs alıyorum. 1. Dönemde 4 tane dersten kaldım. Yaz okulunda vermeyi düşünüyorum. Acaba bursum kesildi mi şubat 7de bursumu çekebilecek miyim? Yardmcı olursanız sevinirim

Adsız dedi ki...

meraba ben burs alıyorum butn derslerden gecmısım fakt ortalamam 2 nın altında bursum kesılırmı?

egitim24 dedi ki...

Dönem uzatmadıysanız eğer 2 nin altında olması önemli değil bursunuz kesilmeyecektir.

egitim24 dedi ki...

yaz okulundan sonra değerlendirilir.

Adsız dedi ki...

ben size daha önce yazmıştım fakat ozaman tek fd dersim olcak diye hesaplamıştım şimdi bu dönem iki tane fd dersim oldu bursum iptal olmaz dimi ? lütfen cevap verirmisiniz teşekkürler şimdiden

egitim24 dedi ki...

hayır iki tane dersten başarısız olmuşsunuz bu bursunuzun kesilmesine yol açmaz.

Adsız dedi ki...

Ben 1. Sınıf öğrencisiyim 2 dersten kaldım 2 tane de D olan derslerim var 2. Dönem kaç dersten kalırsam bursum kesilir

Adsız dedi ki...

Merhaba ben 1 sınıf öğrencisiyim 2 tane d2 var 2 tane de kaldığım ders var birisi E den kaldım diğeri ise F1 den kaldım eğer ben 2. Dönem kaç dersten kalırsam bursum gider ayrıca ortalamamız bursun kesilmesinde etkili mi cevap verirseniz sevinirim

Adsız dedi ki...

ben 2yıllık okuyorum gecen yıldan beri burs alıyorum ama bu ay param yatmamıs acaba nedendir.neyapmam lazım.acil.

egitim24 dedi ki...

dönem uzatmışsanız eğer bu yüzden bursunuz yatmamış olabilir ya da daha önceden bir üniversite okumuşsanız bursunuz yatmamış olabilir.

agit aysan dedi ki...

İyi günler, ben başka bir üniversiteden yatay geçiş yaptım ve de kykya bunu bildirmedim ve de bu ay burs alamadım. Prosedürlere göre dilekçe ve öğrenci belgesi yollanmalıymış. Onları yolladım ama bir sıkıntıda ocak ayı bursum öğrenim kredisine dönüşmüş? Neden acaba ve de kesilen bursumu alabilecek miyim?

egitim24 dedi ki...

Alabilirsin diye biliyorum ama istersen sen yine kyk ile iletişime geç.

Adsız dedi ki...

hocam ben hep takdir alıyodum ama bu sene 7.sınıfta teşşekür aldım ama zayıfım yok 2 tane 4üm var bi tanede 68.5 den 3 üm var bursum kesilirmi

Adsız dedi ki...

slm ben yyü 3. sıftaym Benim sadece 2 alttan dersim var.Okul beni KYK ya başarısız diye bildirmiş ve bunun üzerine başbakanlık bursum öğrenime dönüştü.Daha sonra yaplan incelemede başarılı olduğum tesbit edildi. bursumun devamı için dilekçe yolladık bir buçuk ay oldu halen düzelmedi.Ne yapmalyım bilmiyorum yardım eder misiniz

Adsız dedi ki...

slm ben 2 ylddır karşılıksız burs alıyorum. üniversite öğrencisiyim. kredi ve yurtlar kurumuna baş vururken babam sigortalı bir iş yrinde çalışıyrdu. ama şimdi basit üsülde vergi mükellefi oldu. bu durum bursumun kesilmesine sebep olurmu.teşekkürler

Adsız dedi ki...

Aynı durum şu an bnm içinde geçerli sonuç ne oldu acaba paylaşır mısınız?

Sinem dedi ki...

tıp fakültesinde okuyorum.Bizde tek dersin zayif olmasi diye bir sey yok. Komite sistemi uygulanmakta. Kalmam halinde bursum kesilir mi?

Adsız dedi ki...

Hocam ben hazırlıkta kaldım. Bölüme geçebiliyorum sadece ingilizceyi alttan almam gerekecek. Bursum kesilir mi ?

Adsız dedi ki...

selamun aleykum hocam ben 1.sınıf öğrenciyim bu yaz işkurun kursuna gideceğim sağlık sigortası yapıyolar ve 600 tl civarında bir ücret ödüyolar kendi okuduğum bölümle ilgli olduğu için gitmek istiyorum fakat benim bursum var onun kesilrmi?

ramazan çömez dedi ki...

slm benm 2 tane dersimin notu dd ve de ortalamam 1.94 gei ödemesiz alıyorum bursum krediye döner mi ?? acil cevap cevaba göre yaz okuuna kayıt yaptıracam....

ramazan çömez dedi ki...

slm ben 1.sınıf öğrencisiyim ebnm 2 dersten notum DD ve ortalamam 1.94 burs alıyorum sizce bursum krediye döner mi?? acil cevap yaz okuluna kaydımı yaptırabilirm

ramazan çömez dedi ki...

slm benm 2 tane dersimin notu dd ve de ortalamam 1.94 gei ödemesiz alıyorum bursum krediye döner mi ?? acil cevap cevaba göre yaz okuuna kayıt yaptıracam....

Adsız dedi ki...

ben geçen sene 4 dersten kalmıştım başvurdm kyk ya burs çıktı bu dönem 3 e indirdim kesilmez heralde

Adsız dedi ki...

ben bu sene yatay geçiş yapmak istiyorum.Geçeceğim üniversite 5 tane dersimi kabul etmiyor bu sebeple bunları alttan almam gerekecek bursum kesilir ? yardımcı olursanız sevinirim.

pelin polat dedi ki...

merhaba benim yatay geçiş başvurusu yapacağım üniversite 5 dersimi kabul etmiyor bu sebeple bu dersleri alttan almam gerekiyor bursum kesilir mi? yardımcı olursanız sevinirim .

Adsız dedi ki...

merhabalar. şuan açıklanmayan 1 dersim kaldı. onun bütü muallakta, geçmiş de olabilirim kalmış da. ancak diğer derslerden geçtim. ortalamam da 1,98. burs almaktaydım. ancak temmuz ayı için para çekmeye gittiğimde hesap gözükmüyordu. bursun kes,lmesi söz konusu mu ?

egitim24 dedi ki...

Sadece bir ders sorun oluşturmaz kalsanız da geçseniz de bursunuz devam eder.

hamza özmen dedi ki...

hocam benim onemli bir sorun var: ben Kyk bursu alıyorum ve bu yaz adıma bir araba alacagım bursumu kaybetmeme neden olurmu?

egitim24 dedi ki...

Bursunuzun iptal olmasına sebep olma ihtimali çok yüksek.

Adsız dedi ki...

merhaba birşey soracam ben kykdan burs alıyorum. ikinci sınıfa geötim ve 1. sınıftan 5 alttan derim var birinci döenm 2 ikinci dönem 3 olmak üzre. arkadaşım dedi ki eğer ikinci sınıf birinci dönem alttan olan derslerinin verirsen alttan dersin 3 e düşer ve bursun kesilmez çünkü burs ocaktakrediye dönüyor ve sınawlar ocaktan öncedir dedi doğruluk payı var mı lütfen bana acil cevap yazın

Adsız dedi ki...

Merhaba bilişim öğretmeniyim. bu yıl atama sayısı o şekilde olur mu gerçekten?

Adsız dedi ki...

burs kıredi alan oğrencilerin çalışma hakları varmış onun hakkında bilgi verirmisiniz

Adsız dedi ki...

butun yorumlari okudum ama hic benimkine benzer bir problem goremedim.ben hazirlikta okuyordum.ve kredi aliyordum.hazirligi biraktim.ama kredi almaya devam ediyorum.bunu dilekce yazip iptal ettirecegim fakat sonucta 6 yada 7 ay kredi aldim.bunun geri odemesi nasil olur ?

Gökhan dedi ki...

2013 - 2014 KYK Burs Başvuruları

Adsız dedi ki...

merhabalar ben daha önce burs aldım ve 2. bir üni okycam tekrar burs alabilir miyim bir de şunu soracaktım 2 kardeş bu yıl üni okursak ikimize de karşılıksız burs çıkar mı yanıtlayabilir misiniz

Adsız dedi ki...

ya ben birşey sorucam arkadaşlar bilginiz var mı acaba ben başbakanlık bursu alıyorum eger sigortalı işe girersem kesilir mi acaba

egitim24 dedi ki...

Hayır tekrar burs veya öğrenim kredisi alamazsın

egitim24 dedi ki...

okulu bitirdikten sonra ödemeye başlarsın.

muhammed ali umut dedi ki...

yaz okulunda üstten ders alıp kaldığımızda (3dersten fazla) bursumuz kesilir mi ?

Adsız dedi ki...

ii akşamlar burs alırken burs basvuru formunu bu sene yeniden doldurdum kardeşimin yerine kendi tc numaramı yazmısım fark etmeden onun okulunu kazandıqı bölümü falan kaydettim sonra iptal edemedim acaba benin bursuma birsey olur mu

Adsız dedi ki...

sigortalı calısıyorum asgari ucretle ogrenim kredisi cıksr mı hocam

egitim24 dedi ki...

Hayır çıkmayacaktır.

egitim24 dedi ki...

Birşey olacağını sanmıyorum ama tekrar düzeltseydin daha iyi olurdu:

egitim24 dedi ki...

Kesilme ihtimali yüksek.

Adsız dedi ki...

merhaba ben birinci sınıfı bitirdim yani öyle olmasını umuyorum yaz okuluna kaldım 4 dersten kaldım 3 ünü kurtardım bir tane kaldı ortalamam 1.80 altında dd ve dc lerim var burs alıyorum kyk dan kesilir mi bursum?yardımcı olursanız çok sevinirim

Adsız dedi ki...

Slm ben 1. snıfın 2. döneminden 2 tane zayifim war 2. sınfin 1. döneminden 2 zayifim olsa kesilir mi yksa yil sonunu bekleyip yaz okulunun sonuclarndan sonramı degerlendirirler?

Adsız dedi ki...

1 ay uzaklaştırma aldım sizce kyk bursum iptal edilir mi

omer dedi ki...

mrb ben tıp fakültesinde 3, sınıfta kaldım bursum krediye çevirildi ama bu sene geçtim sınıfı tekrar bursa dönüşebilme imkanı varmı?

omer dedi ki...

mrb ben tıp fakultesinde 3.sınıfta kaldım bursum krediye çevirildi bu sen sınıfı geçtim tekrar burs alma durumum varmı ?

Adsız dedi ki...

merabalar ben özel okulda tam burslu okuyorum ve başbakanlık bursu alıyorum. aöfden sınavsız 2. üniversiteye kayıt yaptırıp 2 üniversite okumayı düşünüyorum. aöfdeki bölümümden 4dersten kalsamda bu bursum kesiilir mi. yoksa bursum sadece örgün okuduğum asıl bölümüm için mi geçerli.

Adsız dedi ki...

merhaba 3. sınıf öğrencisiyim üstten 3 tane ders aldım bunlardan kalırsam alttan sayılıp bursum kesilirmi ?

Adsız dedi ki...

Hazirlikta kaldim ve bursum krediye donusur mu hocam

kasım bağdu dedi ki...

mrb hocam benim toplam 5 tane alltan dersim var 2 tanesi FF 1 tanesi FD diğer ikitanesi ise DD aceba benim bursum kesilirmi?? bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden tşk ederim

Adsız dedi ki...

Ya bana basbakanlik bursu cikti. Ocak bursumu aldiktan sonra memur olarak atandim.ama hala bursumu aliyorum 1 yil olacak acaba bu bursumu daha sonra tekrar odeyecek miyim?

Adsız dedi ki...

MERHABALAR BEN 3 SINIFIM 3 DERSTEN KALDIM BURSUM KESİLDİ KESİLMEMESİ GEREKMİYOMU HER YERDE 3 USTU DİYO Bİ ŞEY ANLAMADIM CEVABINIZI BEKLİYOM

Recai Ozturk dedi ki...

1.sınıfta ilk dönem 1 ikinci dönem 2 dersten ff ile kaldım. Ayrıca 2 tane dd dersim vardı
Neyse ekim kasım aylarında bursum öğrenim kredisine dönüşmüş nasıl oluyor bu acaba ????

Adsız dedi ki...

merhaba 2.sınıf ögrencısıyım 1.yıldan 3 dersım kaldı ikisi f dıgerı dc fakat ortalamam 1.98 de kaldığı ıcın o derstende kaldım .bu yıl da o dersı gecemedıgım ıcın bır ders alamıyorum bursum kesılır mı? lütfen cevap yazar mısınız

Adsız dedi ki...

3. Sınıftayım birinci yıl ikinci döneminde bir tane ff vardı ikinci sınıfta onu düzelttim fakat ikinci sınıfta farklı derslerden her dönem bir tane ff oldu. Şimdi üçüncü sınıfta bir tane daha ff olsa toplam dört ff olacak. Geçen yıllarda kalanları alttan alarak düzelttim
Kısaca bu 4 tane ff olan dersi bu yıl için mi bakıyorlar yoksa 1 den 3e kadar toplam kaç tane dersin kalmış ona göre mi kesiliyor.

Adsız dedi ki...

yani birinci dönem 4 zayıfımız varsa burs ilk dönem sonunda mı kesilir yıl sonunda mı

Adsız dedi ki...

merhaba 1. sınıf öğrencisiyim geçen ay ticaret borsasından 150 tl burs çıktı, bu ay da başbakanlık bursunun çıktığını öğrendim iksisini de alsam bir sıkıntı olur mu

egitim24 dedi ki...

hayır bir sıkıntı olmaz

merve arslan dedi ki...

3. sınıftayım her dönemden dc lerim var (5 tane) ardışık ganom 2,79 da. bu dönem ganom aşğı düşecek eğer 2,50 altına olmasında bursum kesilir mi yoksa hiç ff yda fd olmadığı için hiç bir tehlikesi yok mu çünkü transkripte şuanda dc ler başarısız gözüküyor mezun olunca cc ye dönüşecek bu yüzden mezuniyete kadar bursum kesilmez mi

egitim24 dedi ki...

gano 2.50 altına düşse bile bursunuz kesilmeyecektir.Dönem uzatmanız durumunda bursunuz iptal olacaktır.

Adsız dedi ki...

Merhaba ben yatay geçiş düşünüyorum gittiğim üniversitede 4 veya daha fazla alttan dersim olucak bu bursumun kesilmesine sebep mi ?

Çağrı ERTÜRK dedi ki...

1.sinif 2.donemden 2 tane alttan dersim var . 2.sinif 1.doneminden 2 tane daha gelirse bursum kesilirmi ?

gsts6116 dedi ki...

Ben üç dersten kaldm acaba bursum iptal edilir mi

gsts6116 dedi ki...

4dersten kaldım bütlere giricem o zamana kadar bursum iptal olur mu yoksa bütden sonra mı belli olur

Melis Hazal DAŞTAN dedi ki...

Ben bu sayfayı yeni görüyorum umarım bana dönüş yaparsınız. benim birinci sınıftan bir dersim kaldı alttan. şimdi de 3 dersim kaldı bütünlemeye gireceğim bütünleme sonrasında mı krediye dönüp dönmeyeceği belli olur? birde bursun krediye dönmesi not ortalamasıyla alakalı mı yoksa sadece alttan kalan ders sayısı ile mi ilgili?

egitim24 dedi ki...

Alttan kalan ders sayısı ile ilgili 4 ders olunca burs krediye dönüşecektir.

suzan kotluk dedi ki...

ssklıyım evime sağlık sigortası yapıldığına dair 304 primlik zarf gitti. bu bursumu etkilermi
bursum krediye dönermi

fatma7 dedi ki...

ben akdeniz üniversitesi 3. sınıf matematik bölümü öğrencisiyim.bızım üniversitede dc lerde basarısız olarak görünüyor. bu dönem 1 tane ff ve 2 tane dc dersim var.bütünlemede dc dersin bir tanesini vereceğim. yaz okulundada ff olan dersi alacağim bu durumda bursum kesilir mi ? yardım edersenız sevınırm

ömer özdemir dedi ki...

merhabalar ben 2.sınıf öğrencisiyim 2013 eylül ayına kadar burs aldım 2013 ekim ayından itibaren bursum öğrenim kredisine çevrildi bu krediyi geri öderken aldığım burslarıdamı geri ödemem gerekiyor.

egitim24 dedi ki...

benim bildiğim aldığın bursu da öğrenim kredisi olarak geri ödemek zorundasın tam net bilgiyi kyk yetkilileri ile telefonda öğrenebilirsin

Aklı Selim dedi ki...

1. Sınıftayım , ilk dönem 3 ff 1 dc notum ve alttan bir dersim var (hazırlık sınıfından) bütünleme sınavlarında bunları kurtaramazsam bursum bu dönemin sonunda kesilir mi ?

songül GÜLTEKİN dedi ki...

İyi günler hocam ben hazırlık sınıfı öğrencisiyim bizim fakülteden dil hazırlıktan kalma yani başarısız olunca sınıf tekrarı var. Bende bu yıl tekrar sinava girip bölüm degistirmeyi planlıyorum başbakanlık bursu çıktı bana o iptal olurmus sınıfta kalınca ama hazırlık sınıfı otomasyon da tek bir ders görünüyor dil hazırlık diye buna göre bir dersten kalmış olurum ve burs devam eder lütfen bana yardımcı olun teşekkürler şimdiden.

egitim24 dedi ki...

evet bursunuz kesilecektir.

«En Eski ‹Eski   1 – 200 / 225   Yeni› En yeni»